громадська ініціатива - проект

"УКРАЇНА ЧИТАЄ"

- РОБОТА ПРОЕКТУ ТИМЧАСОВО ЗУПИНЕНА АВТОРАМИ-

Громадська ініціатива - літературний проект «Україна читає»

 

Мета: популяризувати читання літератури як вид заняття самоосвітою у вільний час, поширити серед української молоді книгу і привернути увагу на її змістовність, історію і корисність.

 

Актуальність: Проект «Україна читає» є соціальним і передбачає собою введення в обіг читання книг, як вагомою частиною інтересів суспільства, особливо серед молоді, адже – розумна і начитана молодь еволюціонує в розвинуту, мудру молодь. Таким чином, нація набиратиме розум з історії і класики своєї і світової літератури. Читання книги дозволить молоді України зосереджувати свої думки, вміти доводити їх аргументами використовуючи прямі вербальні і невербальні дифеніції приведенні з багатства літератури. Начитана молодь, заведе для себе певну «територію розуму» в якій збиратиме коло однодумців і друзів, прибічників того чи іншого автора. В перспективі проект позиціонуватиме себе як «ЛІТЕРАТУРНА РЕВОЛЮЦІЯ» - переворот від не читаючої і незацікавленої молоді, до молодих літераторів, письменників, митців і поетів. Така культурно-літературна кардинальна зміна поставить націю на новий елітарний рівень, відроджуватимуться літературні спілки. Врешті-решт, проект після себе ще надовго залишить культурну спадщину, що стане новим поколінням у становленні української, а можливо і світової літератури.

 

Завдання:

- Першочергові: Заохотити молодь до читання шляхом соціальних мережі і Інтернет-ресурсів, опісля проведених заходів, публікації класичних літературних творів, організовувати літературні зустрічі на яких можна проводити читання поезій, творів або представляти нові надходження відомих українських авторів.

- Другорядні: Організація клубів молодих літераторів, письменників, поетів і митців шляхом залучення закладів громадського харчування і дозвілля (кав’ярні, паби, анти кафе тощо). Сприяння розвиткові молодих талантів стане популярним у суспільстві, Таким чином залучивши до проекту відомих людей, проект здобуде неабиякої популярності. Кульмінацією проекту стане масова подвижницька літературна діяльність, бодай українська молодь – талановита, а значить заслуговує на визнання світом!

 

Перспектива: Перспективою проекту «Україна читає» стане новий рівень розвитку молоді через поширене в суспільстві читання книг та сприяння творчої і талановитої молоді. Для організаційної структури проекту – імідж і результати, «нові люди», таланти і митці, що відіграють важливу роль у просвіті суспільства в боротьбі за становлення нації і підняття народу «з колін». Перспектива для держави полягає в тому, що така молодь зможе забезпечити Україну гідним майбутнім. Молодь же отримає зайнятість, зацікавленість і можливості особистісного розвитку.

 

Реалізація: Реалізацію проекту забезпечить ініціативна група у три етапи. Строк реалізації 2-5 років.

І етап – створення ініціативної групи, поширення проекту Україною, організація публічних читань, зустрічей тощо.

ІІ етап – реорганізація в організацію сприяння розвитку талановитої молоді, друк і видання їх творів. Створення публічних або вуличних бібліотек.

ІІІ етап – охоплена мережа літературно-просвітницької діяльності. Культурний прорив і «літературна революція», наслідками якої буде піднесення «цвіту нації» і спільна видавнича справа.

 

Скачать
Першочерговий список літератури 2014 - 2015 рр.
Методом жеребкування обирається твір, який читатимуть учасники проекту
список літератури 2014-2015.docx
Microsoft Word документ 40.5 KB

Координатор: Дорофеєв А.

Ініціативн група: (формується) Книшова Г. , Столяренко Г., Крамар А.